lepschi - Sdružení pro podporu přeshraniční komunikace, umění a kultury

 

Lepschi = převzato z českého slova „lepší“.

V rakouském dialektu se použivá v podstatě ve stejném významu. Mimo to bylo slovo převzato jako synonymum pro: Jít za něčím lepším, hezčím, být na cestách, atd.

Vize sdružení Lepschi je propojit mezi sebou lidi, muzikanty, umělce a projekty z Čech a Rakouska. To znamená: poznávat se a uskutečňovat společné projekty a akce. Lepschi podporuje subkulturu. Subkulturu, která by se měla stát kulturou. Dít by se tak mělo pomocí rozmanitých akcí jako koncerty, párty, autorská čtení, filmové projekce, rodinné festivaly atd., ale hlavně zcela nenuceně. Vzájemným stýkáním a poznáváním by měla by vzniknout nová komunita lidí z obou stran hranic.

My, kteří jsme se spojili pod jménem Lepschi, jsme pestrá skupina zatím deseti více méně mladých lidí, většinou z horního Waldviertleru. Společně s našími českými partnery z Hudba proti rasismu chceme pořádat přeshraniční akce – ve Waldviertelu i na české straně. S českými, rakouskými a mezinárodními skupiny, muzikanty a umělci. Chceme vytvořit prostor pro společenská setkání a komunikaci, na kterých budeme společně vytvářet a rozvíjet umění všeho druhu.

Jako rakouská část kooperace je pro nás na jedné straně důležité podporovat subkulturu ve Waldviertleru a propojovat různé kulturní iniciativy a činnosti, na druhé straně nám jde o to, podívat se za hranice a propojit subkultury z Čech a Rakouska, společně vytvářet budoucnost a mnohé udělat lepší.

Všichni jsou zváni, jít s námi za lepším, být aktivní a otevřený pro nové projekty, nápady, vize, setkání.

informace:info@lepschi.org

 

Start
Projektbeschreibung
Trailer
Termine
Protagonisten
Filmstills
Podiumsdiskussion
Projekteam
Sponsoringpartner
--------------------------------------
Slavonice_Zlabings
Videos
über lepschi
Archiv
Freunde
Kontakt
česky